Novi stadion, ali stare navike: Griezmann presudio Malagi

Madriđani do tri boda

Atletico Madrid je večeras sa 1:0 savladao Malagu u susretu 4. kola španske La Lige.

Atletico je na novom Wande Metropolitano stadionu pred nešto više od 60.000 gledatelja stigao do pobjede, dosta teške, ali i zaslužene.

Najbolju šansu u prvome dijelu imali su gosti, pošto je u 37. minuti Borja Baston dobro šutira, ali Jan Oblak je sjajno intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Nastavak donosi bolju i opasniju igru Atletica, kojem pobjedu donosi Antoine Griezmann golom u 61. minuti susreta.

U završnici meča Malaga umalo da izjednači, ali Oblak opet spašava i Rolanov šut izbacuje u korner, pa je ostalo 1:0 za crveno-bijele, koji su sa osam bodova trenutno na trećem mjestu, a Malaga je na dnu tabele sa četiri poraza.