Palladino pogotkom u finišu Parmi donio bod

Seria A, 33. kolo

Bologna i Parma podijelili su bodove u 33. kolu italijanske Serije A, remiziravši rezultatom 1:1.

Domaći tim koji se ove sezone bori za opstanak u društvu najboljih imao je rezultatsku prednost sve do posljednjih deset minuta meča kada je Parma uspjela izjednačiti.

U finišu prvog poluvremena Bologna je došla u vodstvo, a pogodak je postigao Cherubin. Jedanaest minuta prije kraja uzvratila je Parma preko Palladina koji je postavio konačan rezultat utakmice, 1:1.

Parma je nakon ovog remija na petom mjestu sa 51 bodom, dok je Bologna sa 28 bodova na 16. mjestu Serije A.