Partizan minimalno protiv Vojvodine, Zvezda bolja od Bačke

Peto kolo Superlige Srbije

D. Rakanović

Fudbaleri Partizana savladali su Vojvodinu u Novom Sadu minimalnim rezultatom 1:0 u derbiju petog kola Superlige Srbije.

Partizan se dugo mučio da probije bedem Vojvodine, i uspio je u finišu utakmice.  Izuzetno tvrdu utakmicu riješio je Bojan Ostojić koji je postigao pogodak u 89. minuti.

Partizan sada ima 12 bodova koliko i Vojvodina i nalaze se na diobi druge pozicije, sa tri boda manje od Crvene zvezde.

Crvena zvezda je na domaćem terenu savladala Bačku sa 3:1.

Prvi pogodak za Zvezdu postigao je Aleksandar Pešić u 38. minuti. Vodstvo crveno-bijelih udvostručio je Frimpong pogotkom u 54. minuti. Bačka se u 82. minuti vratila u meč golom Čekovića, ali je sve nedoumice oko pobjednika otklonio Račić pogotkom u 86. minuti.

Zvezda nakon pet kola ima maksimalnih 15 bodova i nalazi se na vrhu tabele, dok Bačka još uvijek nije osvojila niti jedan bod u prvenstvu i nalaze se na 15. poziciji.

Fudbaleri Radničkog su u Nišu savladali Rad rezultatom 2:0.

Strijelci za Nišlije bili su  Arsić u 40. minuti i Stojanović u 77. minuti.

Radnički je sa devet bodova peti na tabeli, dok Rad ima samo četiri boda i nalazi se na 12. poziciji.

Fudbaleri Napretka u Kruševcu su savladali Borac sa 3:1.

Prvi pogodak postigao je Urošević u 43. minuti, a prednost su odvostručili u 58. minuti kada je iz penala bio precizan Slivić. Napredak je povećao na 3:0 pogotkom Vukanovića u 69. minuti, a počasni pogodak za tim iz Čačka postigao je Sajčić u 80. minutu iz jedanaesterca.

Napredak nakon pet kola ima sedam bodova i nalazi se na sedmoj poziciji, dok je Borac bez bodova i nalazi se na 16. poziciji.

Fudbaleri Zemuna su domaćem terenu savladali Čukarički sa 2:0 i došli do prve pobjede u Superligi Srbije ove sezone.

Potražite više informacija na temu Super liga Srbije:

Prvi pogodak postigao je Dimić u 15. minuti, a konačan rezultat postavio je Mladenović u 55. minuti.

Zemun sada ima četiri boda i nalazi se na 11. mjestu, dok Čukarički ima šest bodova i zauzima devetu poziciju.