Pjanićevo remek djelo iz slobodnjaka za slavlje Rome u Parmi

Juve i Inter slavili

Majstorijom Miralema Pjanića, koji je u 88. minuti zabio golčinu iz slobodnjaka, Roma je stigla do važne pobjede u Parmi. Slavili su kod kuće Juve i Inter u utakmicama četvrtog kola italijanske Serije A.

Juventus je rutinski odradio domaću utakmicu protiv Cesene. Stara dama je slavila s 3:0, a kod prva dva gola je strijelac bio Arturo Vidal. Čileanac je u 18. zabio s bijele tačke, a u 64. minuti je postigao sjajan gol udarcem sa oko 17 metara. Konačnih 3:0 postavio je Lichsteiner u 75. minuti.

U sastavu poražene Cesene nije igrao bivši mladi bh. reprezentativac Milan Đurić. Juve je lider sa četiri pobjede iz četiri kola, dok Cesena ima četiri boda.

Miralem Pjanić je igrao 90 minuta za Romu koja je u Parmi osvojila sva tri boda. Adem Ljajić je doveo goste iz Rima u vodstvo u 27. minuti, ali je De Ceglie u 56. pogodio za, ispostavilo se, privremenih 1:1. U 88. minuti remek djelo Pjanića, koji iz slobodnjaka zabija za četvrtu pobjedu Rome.

Prekrasnim golom iz voleja Pablo Osvaldo je Interu donio vodstvo protiv Atalante (1:0), da bi majstorijom iz slobodnjaka Hernandez sve riješio u 88. minuti. Rezultatom 2:1 Sampdoria je bila bolja od Chieva, u čijem timu je svih 90 minuta igrao potencijalni bh. reprezentativac Ervin Zukanović, koji je u 69. zaradio javnu opomenu. Gastaldello i Romagnoli su tresli mrežu gostiju iz Verone, dok je Paloschi postigao utješni gol za goste.

Fiorentina nije uspjela da savlada Sassuolo, koji je sačuvao nulu u Firenci, a čak šest golova viđeno je u duelu Napolija i Palerma (3:3). Koulibaly, Zapata i Callejon pogađali su za domaće, Belotti (2) i Vazquez za goste. Torino je s 2:1 slavio u Cagliariju, dok je duel Verone i Genoe završen rezultatom 2:2.

Serija A, 4. kolo:

Cagliari - Torino 1:2 (Cossu 11/ Glik 21, Quagliarella 29)
Fiorentina - Sassuolo 0:0
Inter - Atalanta 2:0 (Osvaldo 40, Hernandez 88)
Juventus - Cesena 3:0 (Vidal 18 - penal, 64, Lichsteiner 75)
Napoli - Palermo 3:3 (Koulibaly 2, Zapata 11, Callejon 45/ Belotti 18, 61, Vazquez 24)
Parma - Roma 1:2 (De Ceglie 56/ Ljajić 27, Pjanić 82)
Sampdoria - Chievo 2:1 (Gastaldello 45, Romagnoli 81, Paloschi 90)
Verona - Genoa 2:2 (Tachtsidis 52, Ionita 65/ Matri 34, 48)

Juventus 1-0 Cesena Goal Vidal (24-09-14) Vidal... by chrolloxhisoka
Juventus 2-0 Cesena # Vidal Goal 23-09-2014 by ajmir_khan41