Povratak Džeke, povreda Aguera, pobjeda Cityja

Toure s penala za pobjedu

Fudbaleri Manchester Cityja savladali su večeras u 15. kolu engleske Premier lige na Etihadu ekipu Evertona s 1:0...

Nije dobro počelo po aktuelnog prvaka Engleske. Nakon sedam minuta igre utakmicu je zbog povrede napustio Sergio Aguero, ali to na kraju nije smetalo Građanima da dođu do tri boda.

Igrala se 24. minuta susreta kada je domaći tim stigao do vodstva. Phil Jagielka je u kaznenom prostoru faulirao Jamesa Milnera, a sudija Andre Marriner je pokazao na bijelu tačku.

Precizan izvođač penala je Yaya Toure za vodstvo Građana od 1:0...

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je prvi prijetio City.

Mladi napadač domaćih, 18-godišnji Jose Pozo je mogao doći do prvijenca u 50. minuti, ali Tim Howard fantastično brani njegov pokušaj.

Potom je Milner imao dobru priliku za Građane, ali iz dobre situacije šutira preko gola. Na drugoj strani je spašavao Joe Hart, koji je sjajno zaustavio šut Lukakua.

Samir Nasri je potom imao dobar pokušaj za Građane, a Howard ponovo brani, te je na kraju ostalo 1:0 za City.

Povratak na teren nakon povrede imao je Edin Džeko, koji je u igru ušao u 63. minuti umjesto Poza.

S druge strane Muhamed Bešić je odigrao dosta dobar meč, a igrao je do 56. minute.