Prcić i kompanija ostvarili jednu od najvažnijih pobjeda

Ligue 1

Sochaux našeg mladog reprezentativca Sanjina Prcića osvojio je zlata vrijedna tri boda u Reimsu.

Prcić je odigrao 76 minuta u veznom redu Sochauxa, koji je u Reimsu upisao osmu pobjedu i došao korak bliže opstanku, što se donedavno činilo nemogućim.

Jedini gol za goste u današnjem susretu postigao je Corchia u 41. minuti. Montpellier je s igračem manje imao veliko vodstvo (4:1) u Lorientu, a domaći su u fantastičnoj utakmici uspjeli u samom finišu zabiti tri  gola i izjednačiti na 4:4.

Cabella je bio dvostruki strijelac za Montpellier, pogađali su i Niang, te Deza, a Aliadiere u 32. s penala, Monnet-Paquet u 87. i Aboubakar dva puta u 90. za domaće.

Sochauxu je išao na ruku poraz Guingampa u Boredauxu (5:1). Diabate je hat-trickom za nepunih pola sata nanio Guingampu 17. poraz. Diallo je smanjio u 29. minuti, a Jussie početkom drugog dijela povisio na 4:1. Konačnih 5:1 postavio je Rolan golom s penala u 68. minuti.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Najefikasniju utakmicu odigrali su Valenciennes i Nantes, a gosti su na kraju slavili sa nevjerovatnih 6:2. Duel Bastije i Ajaccioa završen je pobjedom domaćih (2:1).

Ligue 1, 34. kolo:
Bastia - Ajaccio 2:1 (Raspentino 32, Squilaci 88/ Camara 4)
Bordeaux - Guingamp 5:1 (Diabate 8, 20, 26, Jussie 48, Rolan 68 - penal/ Diallo 29)
Lorient - Montpellier 4:4 (Aliadiere 32 - penal, Monnet-Paquet 88, Aboubakar 90, 93/ Cabella 26, 81, Niang 57, Deza 78)
Reims - Sochaux 0:1 (Corchia 41)
Valenciennes - Nantes 2:6 (Medjani 80, 84/ Audel 25, Bedoya 41, Gakpe 44, 54, Medjani 86 - ag, Nicolita 90)