Probuđeni šampion pregazio City, hat-trick Vardyja

Potpuni debakl Cityja

Fudbaleri Leicestera pobijedili su Manchester City s 4:2 u 15. kolu engleske Premier lige.

Tim Pepa Guardiole potpuno je pregažen u ovom susretu. Već nakon 20 minuta su domaći imali tri gola prednosti, a City je bio potpuno na koljenima.

Jamie Vardy je u trećoj minuti pogodio za vodstvo od 1:0 nakon sjajne akcije, da bi dvije minute kasnije Andy King prekrasno pogodio za 2:0.

U 20. minuti je Vardy ponovo pogodio. Ponovo je Vardy pogodio za uvjerljivih 3:0.

Građani su imali incijativu, ali i pored nekoliko dobrih šansi, nisu uspjeli da do gola u prvom poluvremenu.

Nastavak donosi bolju igru gostiju. Stvorili su nekoliko sjajnih šansu, ali do gola nisu mogli. Zato je Leicester stigaod o četvrtog gola. Igrala se 79. minuta kada je Vardy pogodio treći put za 4:0.

Prvi gol za goste postigao je Kolarov u 82. minuti za 4:1, da bi Nolito u 90. minuti postavio konačnih 4:2.

Premier liga, 15. kolo:

Leicester - Manchester City 4:2 (Vardy 3', 20', 79', King 5' / Kolarov 82', Nolito 90')

Zaprati Manchester City, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: