PSG slavio protiv Lensa i ponovo preuzeo vrh

Ligue 1, 28. kolo

Teme:

PSG je u 28. kolu francuske Ligue 1 savladao Lens s 4:1.

Parižani su novom pobjedom, 15. u sezoni, ponovo došli na prvo mjesto ispred Lyona i Marseillea.

David Luiz je u samom finišu prvog dijela zatresao mrežu gostiju, a na 2:0 povisio je sjajni Zlatan Ibrahimović u 66. minuti, kada je realizirao penal.

Lens je uspio da smanji preko Touzghara u 68. minuti, ali ne i da ostane neporažen na Parku Prinčeva. Matuidi je 10 minuta prije kraja postigao gol za 3:1, a tri minute kasnije konačan rezultat postavlja rezervista Pastore.

Lens je sada pretposljednji na tabeli sa 22 boda, a PSG ima 56 bodova, dva više od Lyona ,odnosno tri više od Marseillea.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Ligue 1, 28. kolo:
PSG - Lens 4:1 (Luiz 44, Ibrahimović 66 - penal, Matuidi 80, Pastore 83/ Touzghar 68)

Goal David Luiz - PSG 1-0 Lens - 07-03-2015 by LiG2Fr
Goal Ibrahimović - PSG 2-0 Lens - 07-03-2015 by LiG2Fr