Raffael i Hazard demolirali Young Boys

Kvalifikacije za Ligu prvaka

Borussia iz Moenchengladbacha plasirala se u grupnu fazu Lige prvaka. Njemački tim je i večeras savladao švicarski Young Boys 6:1, te s ukupnih 9:2 odlaze u društvo najboljih evropskih timova.

Sve dileme oko pobjednika ovog susreta riješene su u prvom poluvremenu, kada su domaći postigli tri gola.

Poveli su nakon devet minuta golom Hazarda, da bi zatim posao završio Raffael pogocima u 33. i 40. minuti za uvjerljivih 3:0.

Novi gol u mreži gostiju viđen je u 64. minuti, a ponovo je pogodio Hazard za velikih 4:0.

Peti gol u mreži Boysa viđen je u 77. minuti, a na 5:0 je trećim pogotkom povisio Raffael, da bi na 5:1 smanjio Ravet dvije minute kasnije.

Konačnih 6:1 postavio je Hazard, pa su on i Raffael demolirali Švicarce u ovom meču.

Liga prvaka, kvalifikacije:

Borussia - Young Boys 5:1 (Hazard 9', 64', 84' Raffael 33', 40', 77' / Ravet 79')