Realu i Tottenhamu po bod, Borussia na pragu eliminacije

Liga prvaka

Real Madrid i Tottenham odigrali su 1:1 u meču 3. kola grupne faze Lige prvaka.

Real je na Santiago Bernabeuu ugostio Tottenham i na kraju su timovi podijelili bodove, što je nekako i najrealniji ishod, ako se sve uzme u obzir.

Nakon 28 minuta igre gosti su vodili 1:0, pošto je Raphael Varane postigao autogol nakon sjajnog poteza Harryja Kanea.

Ipak, do poluvremena Ronaldo s penala vraća Real, koji je u nastavku krenuo i po pobjedu, no nije uspio u namjeri.

Bilo je zaista dobrih šansi na obje strane, pa je pravo čudo da je meč završen rezultatom 1:1.

Istim je rezultatom završen i duel APOEL-a i Borussije Dortmund, gdje su domaći neočekivano poveli, ali je gostujući sastav golom Sokratisa u 67. minuti došao do boda.

Borussia je u jako teškoj poziciji pošto kao i APOEL ima samo bod, dok Real i Tottenham već imaju po šest bodova prednosti.