Remi Catanije i Cagliarija

Serija A

U derbiju donjeg dijela tabele 27. kola italijanske Serije A Catania i Cagliari su podijelili bodove, odigravši 1:1.

Catania, 19-plasirana momčad šampionata, ugostila je 15-plasirani Cagliari. U dosta izjednačenom duelu nije bilo pobjednika, a golovi su postignuti u drugom dijelu.

Prvo je Vecino u osmoj minuti nastavka postigao gol za vodstvo gostiju, ali je Bergessio samo devet minuta kasnije, u 62. minuti, vratio stvari na početak. U posčjednjih tridesetak minuta mreže su ostale mirovati, pa su se i jedni i drugi zadovoljili bodom.

Za Cataniju, koja ima 20 bodova, ovo je bio osmi, a za Cagliari, koji ima 29 bodova, ovo je bio već 11. remi u sezoni.