Remi Kolna i Leipziga

Bundesliga, 5. kolo

Teme:

Fudbaleri Kolna i RB Leipziga podijelili su bodove odigravši 1:1 u 5. kolu Bundeslige.

Sami početak utakmice donio je i najveća uzbuđenja. Prvo su gosti u 5. minuti preko Burkea poveli sa 1:0. Njemu je asistirao Sabitzer. Ipak, već u 25. minuti Osako je pogodio nakon asistencije Rauscha te poravnao rezultat na 1:1.

Nastavak meča donio je mnogo izmjena na obje strane ali ništa novo na terenu. Nijedna ekipa nije uspjela da stvori ozbiljniju šansu, tako da je do kraja ostalo 1:1.

Koln je nakon pet odigranih kola na 3. mjestu sa 11 bodova, dok je Leipzig na 7. mjestu sa dva boda manje.