Rennes poražen od Bastije, Prciću 25 minuta

Francuska liga, 18. kolo

Rennes, čiji dres nosi naš Sanjin Prcić, u 18. kolu francuskog šampionata na gostujućem terenu poražen je od Bastije (2:0).

Gosti su od 25. minute zbog isključenja Diagnea bili primorani igrati s igračem manje, što je Bastija iskoristila i u samom finišu prvog poluvremena stigla do pogotka. Strijelac je bio Boudebouz.

Bastija je u nastavku susreta nastavila plesti mrežu oko gola Rennesa, a gol za konačnih 2:0 postigao je Cahuzac u 81. minuti susreta.

Bh. reprezentativac Sanjin Prcić zamijenjen je nakon 25. minuta igre, iz taktičkih razloga, a njegov Rennes u francuskom prvenstvu sada zauzima šestu poziciju.

Ligue 1, 18. kolo

Bastia - Rennes 2:0 (Boudebouz 45., Cahuzac 81.)
Lorient - Metz 3:1 (Ayew 13., Guerreiro 37., Jeannot 45. / N'Gbakoto 46.)
Montpellier - Lens 3:3 (Sanson 1., Barrios 16., Mounier 63. / Valdivia 18., Guillaume 34., Touzghar 80.)
Reims - Evian 3:2 (Diego 14., 80., Mandi 78. / Wass 57., N'Sikulu 69.)