Rennes prvi finalista francuskog kupa

Teme:

Fudbaleri Rennesa prvi su finalisti kupa Francuske. Oni su večeras u polufinalu sa 3:2 savladali drugoligaša Angersa.

Angers je prvi došao u vodstvo preko Yattare u 3. minuti, a Toivonen je izjednačio sedam minuta kasnije. Rennes je do potpunog preokreta stigao u 36. minuti kada je poljski reprezentativac Kamil Grosicki zabio za 2:1.

U trećoj minuti nastavka Kamerunac Jean Makoun povećava prednost Rennesa, dok je konačnih 3:2 postavio drugim golom na utakmici Yattara u 88. minuti iz penala.

Angers je u 47. minuti imao šansu da izjednači na 2:2, ali je Gamboa propustio iskoristiti jedanaesterac.

U drugom polufinalu se sastaju Monaco i Guingamp.