Rijeka blizu naslova prvaka

HNL, 31. kolo

Fudbaleri Rijeke pobijedili su u 31. kolu Inter iz Zaprešića s 2:0, te se nalaze blizu prvog naslova prvaka Hrvatske.

Tim Matjaža Keka je dominirao u ovom duelu, a pitanje pobjednika su riješili već nakon 25 minuta igre.

Poveli su u 21. minuti. Grešku odbrane iskoristio je Mario Gavranović, te je lagano pogodio za 1:0.

Samo tri minute kasnije novi gol u mreži gostiju. Dosuđen je penal, Bosec je isključen, a precizan izvođač je Bezjak za 2:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u nastavku domaći tim laganom igrom održavao prednost.

Imali su dosta šansi da povećaju razliku, ali se Inter odbranio i ostalo je do kraja 2:0.

Rijeka je tako došla na korak od naslova prvaka, a do prve titule ih dijeli još samo malo. U narednom kolu gostuju Lokomotivi iz Zagreba.