Rimski gladijator potopio i Sassuolo: Džeko ponovo heroj!

Dva pogotka Džeke

Fudbaleri Rome pobijedili su kao gosti Sassuolo s 3:1 u susretu 10. kola italijanske Serie A uz dva gola Edina Džeke.

Prvo poluvrijeme donosi veliki broj šansi na obje strane, ali domaći u 12. minuti preko Paola Cannavara dolaze i do vodstva od 1:0.

Zatim je uslijedio atak Rome. Imao je rimski tim nekoliko odličnih šansi, Nainggolan i Džeko su pogodili prečku, dok je udarac De Rossija Cannavaro u posljednji čas izblokirao, pa se na odmor otišlo vodstvom domaćeg tima od 1:0.

Ipak, u 57. minuti napadi Rome su se isplatili. Salah je uposlio Edina Džeku, koji pogađa za izjednačenje rezultata na 1:1.

Heroj Vučice je do novog gola stigao u 76. minuti. Izborio je penal, te ga je i realizovao za vodstvo Rome od 2:1.

Samo dvije minute kasnije Radja Nainggolan postavlja konačan rezultat susreta od 3:1.