Rutinska pobjeda Celte nad Osasunom

Tri lopte u mreži gostiju

Celta iz Viga je večeras na svom terenu savladala Osasunu sa visokih 3:0 i tako zadržala mjesto u sredini tabele.

Domaći su poveli u 23. minuti kada je pogodio Sisto, a rezultat 1:0 je bio na snazi sve do samog finiša utakmice.

Jozabed je u 87. minuti povisio na 2:0, da bi dvije minute kasnije Aspas vrlo lijepo došao do svog 12. gola u ovoj sezoni La Lige i postavio konačan rezultat.

Za Celtu je ovo bila deseta pobjeda u sezoni, a za Osasunu već petnaesti poraz.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Vrijedi istaći da je Kenan Kodro priliku za igru dobio u 84. minuti kada je zamijenio Rieru.