Šampion šampionski: Betis pregažen na Nou Campu

Primera, 1.kolo

Barcelona je uvjerljivo krenula u odbranu titule u Primeri. Na Nou Campu je u prvom kolu gostovao Betis, te je kući otišao sa šest golova u mreži. Katalonci su slavili s uvjerljvih 6:2.

Odlično je u sezonu ušao Arda Turan. Turčin je u šestoj minuti pogodio za vodstvo Barce od 1:0, a Betis je u 21. minuti preko Rubena Castra izjednačio na 1:1.

Međutim, već do kraja prvog dijela pobjednik se znao. Lionel Messi i Luis Suarez su pogađali za prednost od 3:1 na poluvremenu.

Nastavak donosi još tri gola u mreži gostiju iz Seville. Ponovo su pogađali Suarez i Messi za prednost od 5:1.

Suarez je u 82. minuti povećao prednost na 6:1, da bi Ruben Castro svojim drugim golom danas postavio konačnih 6:2.

Primera, 1. kolo:

Barcelona - Betis 6:2 (Turan 6', Messi 37', 57', Suarez 42', 56', 82' / Castro 21', 84')