San Lorenzo bolji od Lanusa

Copa Libertadores, četvrtfinale

S. Bošković

Fudbaleri San Lorenza pobijedili su u prvoj utakmici četvrtfinala Copa Libertadoresa ekipu Lanusa rezultatom 2:0.

U duelu dvije argentinske ekipe domaći tim je opravdao ulogu favorita sigurnom pobjedom od dva gola razlike.

San Lorenzo je od prve minute krenuo agresivno, te je poveo u 34. minuti susreta kad je Blandi pogodio na asistenciju Merciera.

Nakon šest minuta igre u nastavku Blandi ponovno pogađa, ovaj put s bijele tačke i postavlja konačni rezultat od 2:0.

Gosti su do kraja pokušavali doći do gola koji bi im pred uzvrat donio nešto bolji rezultat, no do njega nisu uspjeli doći.

Vrijedi napomenuti da se uzvratni susret igra za osam dana.