Sassuolo preokretom do pobjede nad Empolijem

Seria A, 9. kolo

Fudbaleri Sassuola savadali su večeras u susretu 9. kola italijanske Serie A ekipu Emolija nakon preokreta rezultatom 3:1.

Empoli je dobro otvorio meč i u 18. minuti su preko Crocea došli do vodstva od 1:0.

Minimalnim vodstvom gostiju se otišlo na odmor, a u nastavku potpuna dominacija Sassuola.

Missiroli je pogotkom u 56. minuti poravnao na 1:1, da bi tri minute kasnije Berardi promašio penal za vodstvo domaćeg tima.

Ipak, mladi napadač se iskupio za promašaj. Prvo je asistitao Floccariju za vodstvo od 2:1 u 61. minuti, da bi zatim u 73. pogodio za konačnih 3:1.