Silva pogotkom iz penala donio važan trijumf Sportingu

Portuguiese liga

Novi trijumf, ovog puta kao gost upisao je Sporting iz Lisabona nad Belenensesom minimalnim rezultatom, 1:0.

Jedini pogodak na utakmici u sedmom minutu drugog poluvremena postigao je Silva iz penala. Ovim trijumfom Sporting je prišao na četiri boda zaostatka za liderom Benficom koja svoj meč igra sutra.

Nacional je utakmicu sezone odigrao na gostovanju kod Ferreire upisavši trijumf od 5:0. Rodrigues, Claudemir i tri puta Rondon pogađali su za Nacional.

Maritimo je rezultatom 3:1 porazio Academicu, dok su Gil Vicente i Estoril podijelili bodove, a rezultat je glasio 0:0.