Sjajni Džeko strijelac u velikom rimskom derbiju

Seria A, 12. kolo

Veliki rimski derbi odigrali su danas na Olimpicu Roma i Lazio, a na kraju je Vučica slavila pobjedu od 2:0.

Edin Džeko je igrao sjajno u ovom meču. Iako je Rima bila bez suspendovanog Pjanića, na kraju su bez većih problema savladali gradskog rivala.

Do vodstva Roma stiže u 10. minuti. Džeko je izborio penal, preuzeo je odgovornost za izvođenje, te je pogodio za sigurnih 1:0.

Imala su oba tima do kraja prvog poluvremena još nekoliko dobrih šansi, ali se na odmor otišlo vodstvom Rome od 1:0.

Sve dileme oko pobjednika su riješene u 62. minuti. Gervinho je pobjegao Dušanu Basti, te je pobjegao odbrani Lazija za sigurnih 2:0.

Edin Džeko je odigrao kompletan mreč za Romu, kao i Senad Lulić za Lazio.

Juventus je slavio na gostovanju kod Empolija s 3:1.

Nije dobro počelo po Staru damu. Domaći su golom Maccaronea poveli s 1:0, da bi međutim za samo šest minuta igre Juve preokrenuo. Prvo je Mandžukić u 32. minuti pogodio za 1:1, da bi Patrice Evra u 38. minuti pogodio za vodstvo aktuelnih prvaka.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Paulo Dybala golom za konačnih 3:1 u 84. minuti.

Rade Krunić je odigrao nešto više od 20 minuta za Empoli...