Sociedadu pobjeda protiv Valencije u efikasnoj utakmici

Primera

Real Sociedad i Valencia su odmjerili snage u 15. kolu španske Primere, a domaćin je slavio s 3:2.

Domaćin je upisao osmu pobjedu, pa je sa 26 bodova došao na četvrto mjesto na tabeli, koje inače vodi u Ligu prvaka.

Junak Baska bio je Willian Jose, koji je postigao oba gola, u drugoj i 24 .minuti. Jedni gol za goste u prvom dijelu postigao je Parejo u 36. minuti iz penala.

Mogao je Vela u 60. da ovjeri trijumf Sociedada, ali je promašio penal, a zatim je Cancelo kod gostiju u 82. isključen zbog drugog žutog kartona.

Luda završnica u San Mamesu, pošto je Juanmi u 91. pogodio za 3:1, a onda Bakkali u 93. za konačnih 3.2.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Primera, 15. kolo:
Real Sociedad - Valencia 3:2 (Willian Jose 2, 24, Juanmi 91/ Parejo 36, Bakkali 93)