Sporting u finišu šokirao Atletico Madrid

Veliki preokret Sportinga protiv Atletica

E. Čaušević

Ekipa Atletico Madrida poražena je danas na gostovanju protiv Sporting Gijona (2:1) u okviru 30. kola španske Primere.

Atletico Madrid danas je na gostovanju u Gijonu imao tri boda do samog finiša utakmice, ali je domaća ekipa sjajnim preokretom na kraju stigla do pobjede. Gosti iz Madrida poveli su u 29. minuti utakmice kada je fenomenalan gol iz slobodnog udarca postigao Griezmann.

Ipak, posljednjih deset minuta utakmice bilo je u znaku Sportinga. Prvo je u 79. minuti na 1:1 izjednačio Sanabrija, a deset minuta kasnije Castro je pogodio za 2:1 i veliku erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ognjen Vranješ ovu utakmicu odgledao je sa klupe za rezervne igrače.

Atletico Madrid je drugi na tabeli Primere sa 67 bodova, dok je Sporting Gijon na 17. mjestu sa 27 bodova.