Štilić asistirao u novom remiju Wisle

Ekstraklasa, 28. kolo

Podbeskidzie i Wisla podijelili su bodove u okviru 28. kola poljske Ekstraklase.

Domaći tim prednost je imao već nakon 18. minuta igre, a mrežu tima iz Krakowa pogodio je Iwanski koji je bio precizan sa bijele tačke. Za izjednačenje Wisle u 37. minuti pobrinuo se Guerrier kojem je asistirao Štilić, da bi četiri minute kasnije Gorkiewicz doveo domaće u vodstvo.

Prednost Podbeskidzie na poluvremenu rezultirala je mnogo ofanzivnijom igrom Wisle u nastavku susreta. Domaći golman odlično je zaustavljao brojne šanse gostiju, sve do 72. minute kada je Guerrieru postavio konačnih 2:2.

Wisla našeg Semira Štilića nakon današnjeg remija zauzima četvrtu poziciju u poljskom prvenstvu.