Strašne Kneževe niko ne može da zaustavi

Nova pobjeda Monaca

U derbiju 20. kola francuske Lige 1 Monaco je, kao gost, s 4:1 savladao Marseille.

Monaco je nastavio da melje - stradao je i Marseille i to pred vlastitim navijačima.

Snažni tim iz Kneževine upisao je 14. pobjedu, stigao do 60. gola u sezoni (20 kola), te zauzeo prvo mjesto ispred Nice, koja je ranije razočarala i odigrala samo 0:0 s Metzom.

Lemar je u 15. minuti Monacu osigurao vodstvo, a Falcao je šest minuta kasnije bio precizan za 2:0. U 28. minuti Rolando je smanjio rezultat.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

U samoj završnici prvog dijela Silva zabija za 3:1, a isti igrač je u 56. minuti postavio konačnih 4:1.

Monaco i Nica, dakle, imaju po 45 bodova na vrhu, PSG ima 42, dok Marseille na šestom mjestu ima tek 30 bodova. Za tim s Veledromea ovaj poraz bio je ujedno i prekid dobre serije neporaženosti.

Marseille vs Monaco 1-4 All Goals & Highlights... by HoFoot