Suarez i Messi za novu pobjedu Barcelone

Valencia pala u Kataloniji

Nogometaši Barcelone slavili su sigurnu (2:0) pobjedu protiv Valencije u 32. kolu španske Primere.

Barcelona je, nakon uvjerljive pobjede u Parizu nad PSG-om u prvom meču četvrtfinala Lige prvaka, slavila protiv Valencije 25. prvenstvenu pobjedu.

Katalonci su ponovo na pet bodova prednosti u odnosu na Real Madrid, koji istina ima utakmicu manje.

Već u prvoj minuti se zatresla mreža gostiju s Mestalle. Lionel Messi je povukao napad, dodao loptu desno do Luisa Suareza, koji je nastavio golgetersku seriju.

Podsjećamo da je Urugvajac postigao dva gola protiv PSG-a i da je u posljednje vrijeme ponajbolji Barcin igrač.

Najbolju šansu Valencia je imala u 10. minuti, ali je Daniel Parejo promašio penal, odnosno Claudio Bravo mu je uhvatio loptu. U zadnjim sekundama sudijske nadoknade Messi je postavio konačnih 2:0.