Teixiera u posljednjim sekundama, briljirao Demba Ba

Superliga, 13. kolo

Šest utakmica 13. kola kineske Superlige odigrano je danas, a u centru pažnje našli su se Demba Ba i Alex Teixeira.

Sengalski napadač vodio je Shanghai Shenhua do uvjerljive pobjede nad Hangzhouom od 4:0, a Ba je u ovom meču postigao hat-trick.  Tačku na i je postavio Obafemi Martins u samom finišu.

Junak ekipe Juansgu Suning je skupo plaćeni Alex Teixeira. On je pogodio u trećoj minuti nadoknade za pobjedu od 2:1 protiv Chongqin Lifana, koji je imao prednost na poluvremenu.

Lianong je slavio gostujuću pobjedu nad Changchunom s 2:0, Shijizhuang je s minimalnih 1:0 pobijedio Henan uz dva promašena penala, domaćih.