Topnici pregazili Villu, prvijenac Welbecka

Premier liga, 5. kolo:

Teme:

Fudbaleri Arsenala savladali su kao gosti u četvrtom kolu engleske Premier lige ekipu Aston Ville s uvjerljivih 3:0.

Pola sata na Villa Parku su mreže mirovale, ali je potom uslijedio pravi tornado Topnika koji su postigli tri gola za četiri minute.

Prvo je Ozil u 32. minuti pogodio za vodstvo od 1:0 nakon sjajnog proigravanja Welbecka, da bi već u narednom napadu njemački reprezentativac uzvratio asistenciju Welbecku, koji pogađa za 2:0.

Već dvije minute kasnije novi gol u mreži domaćih Cissokho je pogodio vlastitu mrežu za konačnih 3:0.

Hull je ispustio vodstvo od 2:0 u Newcastleu. Pogocima Jelavića i Diamea Hull je vodio s 2:0, ali je Cisse s dva gola donio bod Svrakama.

Southampton je kao gost savladao Swansea s 1:0, dok je meč Burnleya i Sunderlanda završio bez golova (0:0).

Aston Villa - Arsenal 0:3 (Ozil 32', Welbeck 34', Cissokho 36')
Newcastle - Hull 2:2 (Cisse 73', 87' / Jelavić 48', Diame 68')
Burnley - Sunderland 0:0 Swansea - Southampton 0:1 (Wanyama 80')

Zaprati Arsenal, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: