Tri gola Ibrahimovića, PSG lako do finala

Francuski kup

PSG je s 4:1 pobijedio Saint-Etienne i tako se plasirao u finale Francuskog kupa.

Kako se i očekivalo, PSG će u finalu Kupa igrati protiv drugoligaša Auxerrea.

Ponovo je ključni čovjek u pobjedi Parižana bio Zlatan Ibrahimović. Švedski napadač je postigao tri gola.

Prvo je u 21. minuti s bijele tačke doveo PSG u vodstvo, a onda postigao treći i četvrti gol u posljednjih 10-ak minuta.

Hamouma je St. Etienneu donio izjednačenje u 25. minuti, da bi Lavezzi u 61. minuti pogodio za novo vodstvo Parižana, a Zlatan samo ovjerio pobjedu s dva gola.