Uspješan debi Mancinija na klupi Zenita u Premier ligi

Pobjedom otvorio sezonu

Italijanski stručnjak Roberto Mancini je danas debitovao na klupi Zenita u ruskoj Premier ligi, a svoj prvi ligaški meč na klupi tima iz St. Petersburga će pamtiti po dobrom.

Zenit je na izuzetno dalekom gostovanju u Khabarovsku savladao novajliju u ligi SKA sa 2:0, a oba pogotka su postignuta u drugom poluvremenu.

Prvi gol na utakmici djelo je Kuzyayeva u 52. minuti, da bi konačan rezultat utakmice postavio Kokorin pogotkom u 81. minuti.

Za Zenit su danas zaigrali i neki novi fudbaleri koji su pojačali klub tokom ljeta, prije svih Paredes i Driussi.

Zenit se pobjedom u prvom kolu izjednačio sa CSKA iz Moskve i oba tima imaju po tri boda nakon nepotpunog prvog kola.