Važna pobjeda Marseillea protiv Nice

Ligue 1

Fudbaleri Marseillea pobijedili su večeras na Velodromeu Nicu s 2:1 u susretu 36. kola Ligue 1.

Do važna tri boda u borbi za Evropsku ligu tim Rudija Garcije došao je nakon velike borbe sa Nicom, koja naredne sezone igra Ligu prvaka.

Dobro je domaći tim ušao u meč i u 21. minuti je došao do vodstva, a mrežu gostiju je pogodio Gomis za prednost od 1:0.

Iako je prilika u prvom dijelu bilo još, na odmor se otišlo minimalnim vodstvom domaćeg tima, da bi u nastavku oba tima postigla po gol.

Gosti su u 50. minuti izjednačili. Pogodio je Mario Balotelli za 1:1, ali ni Italijan nije pomogao Nici večeras.

Igrala se 66. minuta kada pobjedu Marseilleu donosi Patrice Evra za konačnih 2:1.

Dva kola prije kraja Marseille je bod ispred Bordeauxa i ova dva tima će voditi veliku bitku za Evropsku ligu.