Važna pobjeda za Osimov Al-Kharitiyath

Katarska Premier liga

Nogometaši Al-Kharitiyatha savladali su Al-Gharafu s 2:0 u susretu 10. kola katarskog šampionata.

Tim Amara Osima nakon dva vezana poraza stigao je do treće pobjede u prvenstvu. Pred svojim navijačima je Al-Kharitiyat bio bolji od Al-Gharafe, a vodeći gol postigao je Abdulraab u 27. minuti igre.

Bilo je šansi na obje strane, a drugi gol, kojim je postavljen konačan rezulta, postigao je Abdel Fattah u 88. minuti.

Osimova ekipa je sada na 11. mjestu sa 10 bodova, dok je Al-Gharafa pala na sedmo mjesto i na kontu ima 14 bodova.

U narednom kolu Al-Kharitiyath gostuje Al Khoru, a taj meč na programu je narednog petka.