„Večiti derbi“ bez pobjednika

Meridian liga Srbije

Partizan i Crvena zvezda podijelili su bodove u 24. kolu Meridian Prve lige Srbije. Meč je odigran na stadionu Partizana, a bio je to 133 „vječiti derbi“.
Gosti su poveli u 23. minutu preko Burzanovića, a samo šest minuta kasnije izjednačio je Žuka. Na tabeli se situacija nije promijenila, jer je ostala razlika od pet bodova.

U sjenci velikog derbija odigrane su i ostale utakmice. Smederevo se pobjedom u gostima nad Bežanijom uključilo za izlazak u Evropu preko Kupa UEFA, a prije nekoliko kola strahovalo je za „goli život“.

Rezultati:
Partizan - Crvena zvezda 1:1, Hajduk (K) - Borac (Č) 1:1, OFK Beograd - Čukarički 1:1, Banat - Mladost (L) 2:2, Napredak - Vojvodina 1:0, Bežanija - Smederevo 1:2.

Poredak: Partizan 55 bodova, Crvena zvezda 50, Vojvodina 43, Čukarički 34, Borac (Č) 33, Smederevo 31, Mladost (L) 27, Banat 25, OFK Beograd 25, Napredak 24, Hajduk (K) 23, Bežanija 15.