Veliki preokret Arsenala, Borussia razbila Galatu

Liga prvaka

Teme:

Nogometaši Arsenala velikim su preokretom slavili u Briselu pobjedu protiv Anderlechta.

Arsenal je bio na rubu poraza u gostima kod Anderlechta, ali su se Topnici nekim čudom provukli i došli do nove pobjede, druge u sezoni.

Belgijanci su poveli u 71. minuti. Dennis Praet je proigrao Andyja Najara, koji je bio strijelac za 1:0.

Imali su domaći još neke dobre šanse, a kada one nisu iskorištene, uslijedile su kazne. Prvo je u 89. minuti Kieran Gibbs izjednačio na 1:1, a onda je u prvoj minuti sudijske nadoknade Lukas Podolski pogodio za veliko slavlje gostiju.

U drugom meču ove grupe, Borussia Dortmund je razbila Galatasaray u sred Istanbula. Dva gola Aubameyanga, te po jedan Reusa i Ramosa donijeli su veliku pobjedu Milionerima.