Villarreal korak od četvrtfinala, Athleticu španski derbi

Evropska liga

Athletic i Villarreal slavili su domaće pobjede u prvim mečevima osmine finala Evropske lige.

Villarreal je bio siguran na El Madrigalu protiv Bayera iz Leverkusena. Žuta podmornica je postigla dva gola i tako praktično došla na korak o četvrtfinala.

Bakambu je bio junak domaćih. Prvo je u četvrtoj minuti na ubačaj Soldada zabio za 1:0, postavivši konačan rezultat prvog dijela, da bi u 56. minuti ovjerio trijumf Villarreala.

Ima se igrati još 90 minuta u Leverkusenu, no Villarreal je debelo zakoračio u naredni krug, osim ako Apotekari ne prirede neko čudo u revanšu.

U španskom derbiju u osmini finala Europa lige Athletic je savladao Valenciju u jednom dosta teškom meču.

Gol za pobjedu Baska postigao je Garcia u 20. minuti.