Villarreal slavio ubjedljivo nad Alavesom

La Liga, 4. kolo:

Prva utakmica današnjeg programa španske La Lige donijela je okršaj između Alavesa i Villarreala.

Više razloga za slavlje na kraju je imao Villarreal, koji je kao gost slavio sa 3:0, a do prvog pogotka "Žuta podmornica" je stigla nakon pola sata igre.

Gostima je vodstvo od 1:0 donio Bakumbu nakon asistencije Ruiza, a pri tom rezultatu se ujedno i otišlo na odmor.

U nastavku Villarreal je ubacio u brzinu više. Prvo je u 52. minuti prednost udvostručio Bacca, da bi Bakumbu deset minuta kasnije potvrdio pobjedu.

Villarreal se nakon četiri odigrane utakmica nalazi na šestom mjestu u španskom šampionatu, dok je Alaves prikovan za dno.

Alaves - Deportivo 0:3