Višćin Basaksehir novi lider u Turskoj

Turska Super liga

Basaksehir je u 31. kolu turske Super lige savladao Genclerbirligi s 2:1.

Tim za koji nastupa i bh. reprezentativac Edin Višća današnjom je pobjedom, makar privremeno, zasjeo na vrh tabele u Turskoj.

Basaksehir je gubio u prvom dijelu, pošto su gosti poveli golom Rantiea u 26. minuti, no u nastavku je domaćin došao do preokreta.

Prvo je u 57. minuti Mossoro izjednačio na 1:1, da bi rezervista Pektemek u 66. pogodio za pobjedu Basaksehira, koji sada ima bod i utakmicu više od drugoplasiranog Bešiktaša.

Višća je, naravno, ponovo bio standardan u timu Basaksehira i odigrao je svih 90 minuta.