Žestok sudar Benagli - Džeko

Dobri nastupi naših reprezentativaca

M. Maksimović

Nakon Jurića, Rahimića i Berberovića, na teren su ovog četvrtka aktivni bili Admir Vladavić (Žilina), Edin Džeko i Zvjezdan Misimović (Wolfsburg) odnosno Semir Štilić (Lech Poznan).

Žilina je na svom terenu vodila protiv Levskog, ali je na kraju utakmica završila bez pobjednika. Ipak za nas je najvažnije da je Vladavić u 48. minuti realizovao jedanesterac za vodstvo Žiline. Gosti su povoljnih 1:1 izvukli zahvaljujući Santosu koji je u 64. minuti zabio za konačnih 1:1.

Posljednjih 14 minuta Žilina je igrala sa igračem manje jer je isključen Robert Jež. Žuti karton je dobio i Vladavić a određenu minutažu je dobio Mislav Karoglan, nekadašnji igrač Širokog Brijega koji je u 71. minuti zamijenio Aduta. I Karoglan je kao i Vladavić dobio žuti karton, a u 90. minuti utakmice Lukaš Tešak je zamijenio Vladavića.

Wolfsburg Edina Džeke i Zvjezdana Misimovića se namučio protiv Rapida iz Bukurešta. Jedini gol na utakmice je postigao Grafite iz jedanesterca u sudijskoj nadoknadi prvog dijela. Zvjezdan Misimović je igrao do 71. minute kada ga je zamijenio Dejagah dok je u 94. minuti Krzynowek dobio priliku umjesto našeg Džeke. Inače treba reći da je napadač naše reprezentacija u jednom trenutku bio bukvalno nokautiran nakon žestokog sudara sa golmanom ekipe Rapida Diegom Benagliom. Srećom u nesreći, Džeko je prošao tek sa posjekotinom iako u prvom trenutku to nije izgledalo dobro

Lech Semira Štilića je ostvario dobar rezultat na gostovanju u Beču. Franz Schiemer je u 63. minuti doveo Austriju u vodstvo, ali je dvije minute kasnije uzvratio Hernan Rengifo. Pobjedu Austriji donosi drugim golom Schiemer u 76. minuti. Austrija je mogla slaviti i ubjedljivije ali nije jer Rubin Okotie nije iskoristio najstrožu kaznu. Semir Štilić je igrao do 81. minute.