Vojvodina sjajna protiv Dinamo Minska

Evropska liga

Vojvodina je večeras remizirala s Dinamom iz Minska u prvom meču trećeg pretkola Evropske lige.

Novosađani su pred domaćom publikom stigli do sjajnog rezultata, a malo je nedostajalo da crveno-bijeli upišu i pobjedu.

Poveli su golom Babića u 29. minuti, no Bykov u 83. donosi Dinamu vrijedan pogodak.

Ipak, mnoge stvari će biti jasnije za sedam dana, kada se igra revanš.

Bh. reprezentativac Haris Medunjanin igrao je 68 minuta u pobjedi Maccabija na gostovanju kod Panduriija (3:1).

Medunjanin je asistirao Igieboru u 49. za drugi gol, a preostale golove za Izraelce postigli su Ben Haim II i Peretz. Jedini gol za rumunsku ekipu postigao je Herea u 30. minuti.

Panathinaikos je s minimalnih 1:0 savladao AIK iz Štokloma, a gol odluke postigao je Moledo u 79. minuti. Istim rezultatom Genk je pobijedio Corky City.