Sjajan gol Miralema Pjanića za Romu

Vučica se igrala, majstorija Pjanića, povreda Džeke

Fudbaleri Rome savladali u šestom kolu Serie A ekipu Carpija s 5:1, a strijelac sjajnog pogotka u ovom meču bio je i Miralem Pjanić.

Izdržao je Carpi na Olimpicu do 24. minute, ali je zatim krenula prava golijada.

Manolas je pogodio za prednost Rome od 1:0, da bi zatim na scenu stupio Miralem Pjanić. U 28. minuti je perfektno izveo slobodnjak, te je pogodio za 2:0.

Tri minute kasnije novi gol u mreži gostiju. Gervinho je pogodio za uvjerljivih 3:0.

Uspio je Carpi preko Borriella u 34. minuti dođe do gola za 3:1, a ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Nastavak donosi i izmjenu Edina Džeke, koji je zbog povrede napustio meč. Ušao je Francesco Totti, koji je zaslužan za četvrti gol Rome. Pobjegao je odbrani, njegov udarac je zaustavljen, a na pravom mjestu se našao Salah, koji pogađa za 4:1.

Peti gol u mreži gostiju viđen je u 68. minuti. Lucas Digne je prvim golom u dresu Rome postavio konačnih 5:1.

Imao je Carpi i priliku da postigne gol iz penala, ali je De Sanctis udarac Matosa odbranio.

Miralem Pjanić je odigrao sjajno kompletan meč...

Seria A, 6. kolo:

Roma - Carpi 5:1 (Manolas 24', Pjanić 28', Gervinho 31', Salah 51', Digne 68' / Borriello 34')

Zaprati AS Roma, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: