Wolfsburg nadigrao Bayer

Bundesliga, 4. kolo:

Nogometaši Wolfsburga su u četvrtom kolu Bundeslige ugostili Bayer i ostvarili prvi trijumf u novoj sezoni (4:1).

Wolfsburg je u prva tri kola imao dva remija i poraz, a navijači Vukova su konačno proslavili pobjedu u četvrtom kolu.

Pred svojim je navijačima sastav Wolfsburga dosta lako stigao do pobjede nad Bayerom. Gosti iz Leverkusena su doživjeli prvi poraz i nimalo ugodan.

Donati je skrivio penal u sedmoj minuti i zaradio direktan crveni karton, a Rodriguez je pogodio s bijele tačke. Činilo se da je to odlučilo današnjeg pobjednika iako je Drmić u 29. minuti uspio da izjednači na 1:1.

U finišu prvog dijela sjajni Rodriguez je asistirao, a Vieirinha pogodio za novo vodstvo domaćih. U nastavku drugi gol Rodrigueza, a konačnih 4:1 postavio je Hunt u 81. minuti.

U odbrani Bayera je svih 90 minuta igrao bivši kapiten bh. reprezentacije Emir Spahić.

Wolfsburg - Bayer 4:1 (Rodriguez 8 - penal, 63, Vierinha 45, Hunt 81/ Drmić 29)