A1: Cibona sigurna protiv Zadra

Prvenstvo Hrvatske

Košarkaši Cibone savladali su večeras na svom terenu Zadar sa 95:81 u prvoj utakmici četvrtfinalne serije A1 lige.

Zagrepčani su kapitalnu prednost stekli u prvih 20 minuta (51:30). U drugom poluvremenu gosti su bili bolji rival, ali nedovoljno da se stigne veliki zaostatak.

Luka Žorić predvodio je domaći sastav sa 26 poena, dok su Željko Šakić i Scott Reynolds postigli po 19 koševa. Bh. košarkaš Emir Sulejmanović nije nastupio na ovom meču. Kod gostiju se izdvojio Mislav Brzoja sa 17 poena.

Druga utakmica na rasporedu je u nedjelju u Zadru.

Domaći trijumf upisao je i Šibenik protiv Zagreba (84:78) i tako poveo sa 1:0 u četvrtfinalnoj seriji.

Plasman u polufinale ostvariće ekipe koje prve dođu do dvije pobjede.