Albi derbi protiv Bayerna, Đedović ubacio 18 poena

BBL, 8. kolo

U derbiju osmog kola njemačke Bundeslige košarkaši Albe su u Berlinu savladali Bayern rezultatom 83:80.

Alba je bolje otvorila utakmicu, te je vodila 22:19 nakon prve četvrtine. Do poluvremena su domaći imali plus sedam (47:40).

U nastavku su Bavarci uhvatili priključak, a susret je okončan penal-završnicom. Alba je ipak uspjela da dobije sa 83:80.

Za Albu je ovo šesta pobjeda iz šest utakmica, dok je Bayern u sedmom meču doživio prvi poraz.

Nihad Đedović je bio sjajan u timu Bayerna sa 18 poena (3/5 za dva, 1/3 za tri i 9/10 sa linije slobodnih bacanja), četiri skoka i dvije asistencije. Domaće su sa po 23 poena predvodili McLean i Redding.

Adin Vrabac je u porazu Triera od Frankfurta (65:57) ubacio 10 poena uz tri skoka i jednu asistenciju.