Barca očekivano u finalu

Španski kup

Košarkaši Barcelone plasirali su se u finale Španskog kupa.

Barcelona je u prvom polufinalnom meču savladala Unicaja Malagu sa 87:79.

Najnefikasnija bila je prva četvrtina u kojoj je Barca bila bolja za tri poena (18:15). Na poluvremenu je Unicaja imala vodstvo 39:34.

Do ulaska u zadnju dionicu katalonski klub je izjednačio, da bi sjajnom igrom u zadnjih 10 minuta izborio nastup u finale, gdje čeka boljeg iz duela Real Madrid - Joventut.

Thomas je predvodio Barcu sa 13 poena, dok je Mario Hezonja ubacio 12, Brad Oleson 11, a Maciej Lampe i Ante Tomić po 10 poena. Kod gostiju se istakao Kuzminskas sa 13 poena, dok je Jayson Granger ubacio 12 poena.