Barca sigurna protiv Joventuta, Renfroe ubacio tri poena

ACB liga

Poslije ubjedljivog poraza od Darussafake u Euroligi, košarkaši Barcelone uspjeli su da konsoliduju redove i odigraju dobar meč u okviru 25. kola španskog prvenstva.

Katalonci su kao gosti nadigrali Joventut sa 76:56 (32:28) i ostvarili 16. ovosezonsku pobjedu u ACB ligi (16-7).

Domaći sastav uspješno je parirao Barceloni u prvih 20 minuta, ali je četa Georgiosa Bartzokasa u trećoj četvrtini pojačala ritam i ovaj dio igre dobila sa 29:6.

Visoku prednost Barca je iskusno sačuvala do kraja meča.

Petteri Koponen i Stratos Perperoglou postigli su po 19 poena za pobjednički tim, dok je Alberto Abalde sa devet koševa bio najefikasniji kod domaćina.