Barcelona uz dosta muke do pobjede

ACB liga, 18. kolo

Košarkaši Barcelone pobijedili su na gostovanju Obradoiro 69:62 u susretu 18. kola španske ACB lige.

Iako su u prvom poluvremenu uspijevali kontrolisati rezultat i imati kakvu-takvu prednost u nastavku su jedva stigli do pobjede.

Nakon 20 minuta igre imali su dva poena prednosti, 39:37, da bi u trećoj dionici oba tima odigrala nevjerovatno loše.

Barca je ubacila svega sedam poena, na drugoj strani Obradoiro je ubacio 13, te je ušao u posljednju četvrtinu s prednošću od četiri poena, 50:46.

Ušao je ovaj meč u neizvjesnu završnicu. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, ali je na kraju kvalitet ipak presudio. Barca je uspjela da slomi otpor domaćih, te je došla do pobjede.

Potražite više informacija na temu ACB liga:

Do nje ih je vodio Justin Doellman sa 13 poena, dok je Yusta kod domaćih ubacio 11.