Baskonia iznenadila Fener, Žalgiris bolji od Panathe

Uzbudljivi mečevi

Ekipa Fenerbahčea doživjela je iznenađujući poraz u Ulker Sports Areni, u utakmici 25. kola Eurolige.

Bolja od njih bila je Baskonia, koja je slavila rezultatom 79:74 (19:18, 24:17, 18:20, 18:19) i tako uvećala šanse za plasman u narednu fazu takmičenja.

Do veoma važnog trijumfa goste je predvodio Shane Larkin zabilježivši 19 poena.

Na drugoj strani izdvojio se srbijanski reprezentativac Bogdan Bogdanović sa 26 koševa i osam asistencija.

Fener je i dalje četvrti sa omjerom od 16 pobjeda i devet poraza, dok je španski tim sedmi sa skorom 14-11.

Košarkaši Žalgirisa večeras su na svom terenu pobijedili favorizovani Panathinaikos sa 64:58.

Litvanci su bili očajni u prvih 20 minuta te su ubacili samo 19 poena i na pauzu otišli sa 12 poena zaostatka. Ipak, u nastavku su očitali lekciju Atinjanima i zabilježili 11. pobjedu u sezoni.

Leo Westermann je za domaćina ubacio 14 poena, a pratili su ga Arturas Milaknis sa 13 te Paulius Jankunas i Borck Motum sa po 11 koševa.

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Ekipa iz Kaunasa drži 10. poziciju sa omjerom 11-14, dok je Panatha sedma sa tri pobjede više.