Bilbao pregazio Panionios

Eurocup

Košarkaši Bilbaa savladali su večeras na svom parketu Panionios u susretu grupe L Eurocupa s uvjerljivih 93:62.

Nakon prvih 10 minuta igre domaći košarkaši su imali dva poena prednosti 21:19, ali su potom u drugoj i trećoj dionici razbili grčkog predstavnika.

Do poluvremena se prednost podigla na 10 razlike 40:30, da bi Panionios bio totalno razbijen u trećoj četvrtini. Ovaj dio igre Bilbao je dobio 29:9, te su u posljednjoj četvrtini za dodatni poen povećao prednost na konačnih plus 31.

Roger Grimau je predvodio Bilbao sa 18 poena, German Gabriel je dodao 15, dok je kod gostiju nezaustavljiv bio Errick McCollum sa 28 poena.