Bullsi i Pacersi u doigravanju, Miami prvi ispod crte

Miami ostao bez play-offa

D. Rakanović

Chicago Bullsi ubjedljivo su savladali najgoru ekipu na Istoku Brooklyn Netse sa 112:73 i završili regularni dio sezone na osmoj poziciji Istočne konferencije.

Od prvog minuta su Bullsi zaigrali jako i borbeno, a prednost Bullsa je rasla iz minuta u minut. Utakmica je riješena do poluvremena kada su Bullsi imali 18 poena prednosti, a u nastavku se Netsi nisu uspjeli vratiti u utakmicu, nego je prednost konstantno rasla.

Bullse je predvodio Jimmy Butler sa 25 poena. Paul Zipser ga je pratio sa 21 poenom.

U ekipi Brooklyna istakao se Archie Goodwin sa 20 poena.

Bullsi će u prvom krugu play-offa igrati protiv Bostona.

Indiana Pacersi su također, izborili plasman u play-off nakon što su noćas savladali Atlantu sa 104:86 na domaćem parketu.

Pacersi su odličnom igrom u trećem periodu stvorili prednost od 16 poena, nakon čega Atlanta nije uspjela da se vrati u utakmicu.

Indianu je još jednom predvodio fantastični Paul George sa 32 poena i 11 skokova. Jeff Teague je ubacio 19 poena.

Kod Atlante su se istakli Ersan Ilyasova sa 15 poena i Jose Calderon sa 12.

Indiana će u prvoj rundi play-offa igrati protiv Cleveland Cavaliersa.

Miami Heat je i pored večerašnje pobjede ostao bez play-offa s obzirom da im je trebao poraz ili Bullsa ili Pacersa.

Miami je lagano savladao Washington sa 110:92 na domaćem parketu.

Kod domaćih se istakao Goran Dragić sa 28 poena. Hassan Whiteside je ubacio 24 poena, uz 18 skokova.

U ekipi Wizardsa najefikasniji je bio Trey Burke sa 27 pooena.